معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > توصیه‌های پزشکی برای شب‌های قدر

توصیه‌های پزشکی برای شب‌های قدر

رییس کمیته صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: رییس کمیته صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران ضرورت رعیت چند نکته کلیدی و مهم غذایی برای استقبال از لیالی القدر خبر داد.

شب زنده‌داران شب‌های قدر از مصرف مواد قندی بپرهیزند

شهریار دبیریان رییس کمیته صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: مصرف زولبیا و بامیه سبب افزایش قند خون شده و در زمان شب زنده داری موجب گرسنگی فرد می‌شود.

وی گفت: استفاده از نوشیدنی‌های خیلی شیرین حتی از نوع خانگی، در طول شب زنده‌داری به علت افزایش قند و فشار خون و همچنین به دلیل احتمال بروز گرسنگی و پر اشتهایی کاذب به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
دبیریان با تاکید بر اینکه کشمش و خرما نیز بهترین جایگزین زولبیا و بامیه هستند، افزود: البته علاقه‌مندان به این شیرینی‌های پرکالری فقط می‌توانند یک عدد بامیه کوچک آن هم حین افطار بخورند.

وی ادامه داد: در صورت مصرف بامیه افراد باید توجه کنند که رنگ این خوراکی فاقد مواد مغذی باید طبیعی و طلایی رنگ باشد، زیرا بامیه‌های قهوه‌ای حاصل طبخ در روغن‌های سوخته و چندین بار مصرف هستند.
این دکتری تخصصی کنترل کیفیت و بهداشت مواد غذایی همچنین تصریح کرد: البته نباید در مصرف شیر و خرما نیز زیاده‌روی شود، زیرا شیر بطور طبیعی دارای قند است و خرما نیز قند بالایی دارد و بنابراین مصرف بیش از دو الی سه عدد خرما با شیر بین افطار تا سحری توصیه نمی‌شود.

رییس کمیته صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران در ادامه با تاکید بر استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی، گفت: در صورت توزیع سحری و یا افطاری بصورت غذا و یا میوه، باید این مواد خوراکی در ظروف استاندارد مقاوم به گرما و یا ظروف گیاهی سرو شوند.
 
دبیریان تصریح کرد: روزه‌داران برای انجام احیا در شب‌های قدر بهتر است با معده سبک در این مراسم شرکت کنند.
 

رییس کمیته صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران یادآور شد: شیرهای فله‌ای به هیچ عنوان نباید در نذروات جایگزین شیر‌های کارخانه‌ای و استریل شوند، مساله مهمی که همه مسئولین نظام سلامت نسبت به آن تاکید جدی دارند. 
 
انتهای پیام/

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *