معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > ثبت نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از 10 تیر ماه آغاز می شود

ثبت نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از 10 تیر ماه آغاز می شود

تهران – ایرنا – رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از ۱۰ تا ۲۲ تیر ماه انجام می شود.

حجت الاسلام محمدرضا فقیهی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: خوشبختانه طی دوره های گذشته با استقبال بسیار مناسب و مطلوبی از سوی جامعه دانشگاهیان برای سفر به عتبات مواجه بودیم.
وی گفت: بسیاری از زوج های جوان دانشجو در این سفر مقدس با یکدیگر عهد و پیمان بستند تا زندگی سعادتمندی داشته باشند.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: امسال نیز برای هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان برنامه ریزی های گسترده ای انجام شده است.
فقیهی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی ها، اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در این دوره از ۱۵ مرداد ماه آغاز خواهد شد و احتمالا تا پایان مهر ماه ادامه خواهد داشت.
وی درمورد سفرهای ارزان قیمت دانشجویی به عتبات نیز یادآور شد: این امر هنوز قطعی نشده اما در پی چگونگی اجرایی شدن آن هستیم.
فقیهی گفت: مهمترین مساله در این زمینه، محل اسکان دانشجویان بوده که خوشبختانه این امر در شهر مقدس کربلا با یاری بعثه مقام معظم رهبری به سرانجام رسیده و قرار شده در شهر نجف اشرف نیز با همکاری شهرداری مشهد این امر انجام شود.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: امسال نیز برای هفدهمین دوره عتبات در پنج گروه پسران مجرد، دختران مجرد، متاهلان، اساتید و کارمندان دانشگاه ها اعزام خواهیم داشت.
وی افزود: دختران مجرد و پسران مجرد در بازه های زمانی مختلف اعزام می شوند، یعنی همزمان اعزام نخواهند شد؛ در کاروان دختران مجرد نیز فرد روحانی و همسرش به عنوان معینه کاروان حضور دارند.
فقیهی ادامه داد: بیشترین گروه اعزامی متاهلان هستند که به تازگی ازدواج کردند و یا قصد دارند، زندگی مشترک خود را در عتبات آغاز کنند.
فراهنگ ** ۹۱۸۷ ** خبرنگار: حمیدرضا بازگشا * انتشار: امید غیاثوند

همچنین ببینید

از خطر شیوع آنفلوانزای مرغی در کشور تا چاقی شکی نیمی از مردان ایرانی

حوزه سلامت در هفته قبل با رویداد‌های مواجه بود که در این بسته خبری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *