معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > حادثه مترو شهرری نشان از مردمی بودن روحانیت دارد

حادثه مترو شهرری نشان از مردمی بودن روحانیت دارد

سید ناصرالدین نوری زاده
ری- مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: حادثه مترو شهرری نشان دهنده مردمی بودن قشر روحانیت است، آنان از مردم و برای مردم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ناصرالدین نوری زاده، در حاشیه عیادت از حجت الاسلام والمسلمین «خلیل ذوالفقاری» ، روحانی مجروح در حادثه مترو شهرری، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قشر طلاب و روحانیت همواره در دفاع از دین و اسلام عزیز بیشترین حضور را داشته و افتخار شاگردی امام صادق(ع) را دارند.

وی، با اشاره به حادثه اخیر در متروی شهرری گفت: این رویداد نشان دهنده مردمی بودن قشر روحانیت است، آنان از مردم و برای مردم هستند و همیشه در جامعه و در بین اقشار مختلف حضور دارند، این حادثه نشان داد روحانیت ، زندگی اشرافی ندارند و از بطن جامعه و در بین توده های مردم زندگی می کنند.

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران، به آسیب ها و حوادث گوناگون در جامعه اشاره کرد و افزود: روحانیت از این گونه امور و اتفاقات، مصون و محفوظ نیستند.

وی اضافه کرد: عده ای نامتعادل اخلاقی، روانی و حتی نامتعادل فرهنگی، می خواهند امنیت جامعه را بر هم بزنند و در این مسیر با آسیب رساندن به اقشار مختلف جامعه همانند این روحانی عزیز سعی در برهم زدن نظم و امنیت جامعه دارند.

تقدیر از عملکرد نیروهای نظامی و انتظامی

نوری زاده، اظهار داشت: به شخصه از نیروی انتظامی، سپاه، اطلاعات و قوه قضائیه و کلیه نیروهای امنیتی که سعی در حفظ امنیت و تعادل روانی – فرهنگی جامعه دارند، تقدیر و تشکر می کنم و به عنوان یک شهروند و نه یک مسئول فرهنگی دست یکایک خدمتگزاران و این عزیزان را می بوسم.

وی گفت: جا دارد ضمن اظهار تأسف از بروز چنین حوادثی، از این افسر شجاع نیروی انتظامی نیز قدردانی و تشکر کنم و امیدوارم دیگر شاهد چنین صحنه هایی در جامعه و بین هم وطنان فهیم و انقلابی و متعهد نباشیم.

حجت الاسلام والمسلمین خلیل ذولفقاری امام جماعت مسجد مرتضی علی(ع) در محله دیلمان شهرری است و در حال حاضر وضع عمومی وی خوب و رو به بهبودی است.

بر اساس این گزارش، «خلیل ذوالفقاری» ، امام جماعت ۴۷ ساله مسجد محله «دیلمان» از محلات ری است که در اثر حمله فرد میان سالی که حالت عادی نداشت، از ناحیه صورت، گردن و پشت مجروح شده و به بیمارستان هفتم تیر شهرری منتقل شد.

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *