معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > حاشیه ها را کنار بگذاریم/ تجویز و مصرف دارو در کشور بالا است

حاشیه ها را کنار بگذاریم/ تجویز و مصرف دارو در کشور بالا است

وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای تجویز و مصرف دارو در کشور گفت: من از فوت بیمار پذیرش نشده خبر نداشته و برای پیگیری این مسائل باید به سازمان‌های نظارتی و دستگاه‌های قضایی مراجعه شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه همایش معاو‌نین غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال بیش از ۳۹۰ هزار مرگ در کشور رخ می‌دهد و قرار نیست که من در جلوی دوربین بابت هر کدام از آنها توضیح بدهم و به نظر من بهتر است از من سؤالی در خصوص حوزه سلامت و مشکلات مردم پرسیده و پیگیر این گونه مسائل شوید.

وی بیان کرد: اگر بیماری در بیمارستانی پذیرش نشده قانون در کشور وجود دارد و فصل‌الخطاب همه ما قانون بوده و وابستگان آن فرد می‌توانند شکایت کرده و حتماً به کارشان رسیدگی می‌شود که این مسئله هیچگونه حاشیه‌ای ندارد.

هاشمی عنوان کرد: متأسفانه مدل حاشیه کشاندن کار‌ها در کشورمان انجام می‌شود که این اصلاً مناسب نبوده، زیرا ارائه‌کنندگان خدمات بهداشت و درمان به خوبی اقدام به خدمت به همه ملت ایران هستند و خوشبختانه در کشور قوه قضائیه و سازمان بازرسی کشور هستند و نظارت خوبی بر دستگاه‌ها و ارگان‌ها انجام می‌دهند.

وی تأکید کرد: من در جلوی دوربین هر وقت که ظاهر می‌شوم می‌خواهم مردم را امیدوار کنم و به آنها امید بدهم، اما با طرح چنین مسائلی بدتر مردم ناامید می‌شوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه من از علت فوت آن شخص خبری ندارم و در کشور پزشکی قانونی است، افزود: اگر بیماری بوده که پذیرش نشده باید به قانون مراجعه کرده و سازمان نظام پزشکی و بخش‌های نظارتی می‌توانند پیگیر این مسئله باشند و من از این مسئله خبری ندارم.

هاشمی یادآور شد: در خانه ایرانیان‌ اقلام دارویی زیادی انبار شده و کشورمان در زمینه تجویز و مصرف دارو نسبت به منطقه وضعیت بدتری دارد و اقلام دارویی به وسیله مردم بیش از حد مصرف می‌شود و خرید اقلام دارویی و تجویز آن باید راهبردی‌تر و حساب شده انجام شود.

انتهای پیام/ 

مصرف دارو نسبت به منطقه خاورمیانه وضعیت بدی دارد

همچنین ببینید

شکارچی امواج گرانشی آژانس فضایی اروپا خاموش شد

ماهواره شکارکننده امواج گرانشی کیهان متعلق به آژانس فضایی اروپا هفته گذشته غیرفعال شد. به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *