معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > حمایت دانشگاه امیرکبیر از انتشار بین المللی کتاب‌های علمی

حمایت دانشگاه امیرکبیر از انتشار بین المللی کتاب‌های علمی

تولید علمرئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ارائه حمایت‌های مادی برای انتشار کتاب‌های انگلیسی در سطح بین الملل در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید رضا شهابی حقیقی با اشاره به فرارسیدن روز معلم و نیز برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب، افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انتشار ۱۱۰ عنوان کتاب در سال ۹۴ فعال‌ترین و اثرگذارترین ناشر فنی و مهندسی دانشگاهی در کشور بوده است.

وی افزود: این دانشگاه برای انتشار کتاب‌های مجازی امتیازی برابر با کتاب‌های کاغذی برای اساتید در نظر خواهد گرفت.

رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه این دانشگاه با انتشار بیش از یک و نیم میلیون نسخه کتاب در سال‌های پس از انقلاب یکی از موثرترین انتشارات دانشگاهی در کشور بوده است، خاطر نشان کرد: بیشتر کتاب‌های منتشر شده در این دانشگاه مربوط به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است؛ به گونه‌ای که تاکنون بسیاری از کتاب‌های این دانشگاه در جشنواره‌های مختلف از جمله مراسم انتخاب کتاب سال کشور برگزیده شده است.

شهابی، دلیل عمده این توفیق را توان علمی مولفان و مترجمان همکار با مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر دانست و ادامه داد: بررسی دقیق محتوای علمی کتب دریافتی توسط شورای چاپ و نشر دانشگاه از دیگر دلایل توفیق این مرکز است.

به گفته وی این شورا زیر نظر رئیس دانشگاه است که با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه و شبکه سراسری از اساتید در داخل و خارج از دانشگاه بر انتشار کتاب در این مرکز نظارت می‌شود.

رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین اضافه کرد: بر اساس برنامه مصوب هیات رئیسه دانشگاه، انتشارات دانشگاه در سال ۹۴ با تداوم انتشار کتاب به صورت سنتی با بهره گیری از شیوه بهبود مداوم، موفق به ارتقای شکلی کتب منتشر شده و نیز کاهش هزینه‌های مربوط شد به نحوی که برای اولین بار تراز مالی انتشارات مثبت شد.

شهابی از انتشار کتاب‌های مجازی در این مرکز خبر داد وگفت: بر اساس این برنامه، این دانشگاه برای اولین بار در سال ۹۴ علاوه بر انتشار کتب کاغذی اقدام به انتشار کتاب مجازی نیز کرده است.

وی  به اهداف این دانشگاه در زمینه رسیدن به ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۹۹ خاطر نشان کرد: این مرکز نیز برای انتشار کتاب‌های فنی و مهندسی در سطح بین الملل از این هدف پیروی می‌کند برای این منظور از همه اساتید دانشگاه دعوت شد تا کتاب‌های خود را به زبان انگلیسی برای انتشار در سطح بین الملل به مرکز نشر دانشگاه ارائه کنند.

رئیس مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این که هیات رئیسه دانشگاه حمایت‌های معنوی خوبی از انتشار کتاب در دانشگاه در نظر گرفته‌اند، یادآور شد: به پیشنهاد معاونان توسعه و مدیریت منابع و پژوهشی دانشگاه، امتیاز کتاب‌های منتشر شده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بالاتر از گذشته و حتی بالاتر از امتیاز کتاب‌های سایر مراکز نشر کشور محاسبه خواهد شد.

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *