معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > خلاف قانون بودن ادغام دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای

خلاف قانون بودن ادغام دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای

رئیس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات غیر دولتی گفت: دانشگاه های علمی کاربردی و فنی حرفه ای هریک قانونی جداگانه داشته و ادغام آنها خلاف قانون است.

ادغام دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای خلاف قانون استعلی آهون منش رئیس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات غیر دولتی در گفت و گو با  خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: ادغام دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای از مدت ها پیش مطرح بوده که در پی اجرای این طرح هزینه دولتی مربوط به این ۲ دانشگاه نصف می شود.

وی عنوان کرد: تصمیم اولیه وزارت علوم هم ادغام این ۲مرکز آموزشی مهارت محور و عملی است که این کار خلاف قانون است.

آهون منش تاکید کرد: هریک از دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای قانون جداگانه ای برای خود دارند به همین علت اگر قرار بود این ادغام انجام شود یک قانون جدید باید تدوین و به تصویب برسد.

وی اظهار کرد: ۲مرکز آموزش عالی علمی کاربردی و فنی و حرفه ای کاری موازی و یکنواختی در کشور انجام می دهند و این ادغام به تحقق شعار اقتصاد مقاومتی به دلیل کاهش هزینه ها کمک بزرگی می کند.

آهون منش گفت: در ادغام این ۲دانشگاه استادان و کارمندانی ممکن است بی کار شوند که در صورت اجرای این طرح دولت باید برای این افراد اقدامی انجام بدهد.

گفتنی است پیش از این مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم ادغام ۲دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه ای را جزو طرح های مصوب آمایش آموزش عالی برشمرده بود.

 

انتهای پیام/

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *