معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > در دو سال گذشته 520 میلیون دلار صادرات دانش فنی داشتیم

در دو سال گذشته 520 میلیون دلار صادرات دانش فنی داشتیم

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه میزان خروجی سرمایه گذاری سال گذشته جشنواره شیخ بهایی ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید نامیده شده است، باید جایگاه جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و نمایشگاه آن بیش از پیش حائز اهمیت باشد.

دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم

به گزارش ایسنا، دکتر وحید احمدی امروز (پنج شنبه) در حاشیه افتتاح سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سیزدهمین جشنواره ای است که در زمینه فن آفرینی توسط شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برگزار می شود و می توان گفت در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید نامیده شده باید جایگاه چنین جشنواره و نمایشگاهی بیش از پیش حائز اهمیت باشد.
 
وی با اشاره به حضور فعال شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه و اهمیت چنین حضوری، افزود: ارتباط رو در روی افراد دارای ایده با مجموعه های سرمایه گذاری و تجاری سازی ایده ها تحت عنوان نشا یکی از مهمترین و اصلی ترین حرکاتی است که در این جشنواره انجام می شود، چراکه در این رویداد علاوه بر حضور صاحب فناوری، خریدار نیز وجود دارد.
 
معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم ادامه داد: کارهای بزرگی از جمله المپیاد و طرح های کسب و کار دانشجویی در کنار المپیادهای نظری و تئوری و تجاری سازی ایده ها توانسته چنین جشنواره ای را مطرح کند و این در شرایط فعلی کشور امر بسیار مهم تلقی می شود.
 
دکتر احمدی با بیان اینکه ۸۰۰ طرح دانشجویی در این جشنواره ارائه شده که ۹۰ طرح غربال و ۲۶ طرح انتخاب شده که برای آنها سعی کرده ایم ارتباطات بین المللی را فراهم کنیم، گفت: همچنین سعی کرده ایم برای سرمایه گذاری ارتباطات بین المللی، بحث بورس دانشگاه و مراکز پژوهشی ارتباطات را برقرار کنیم، امروز با دستورالعمل ها کاری کرده ایم تا دانشگاه ها هم بتوانند سرمایه گذاری کنند.  
 
وی تصریح کرد: در این جشنواره دانشگاه های آماده سرمایه گذاری نیز دعوت شده اند تا بتوانند آنها هم در طرح های ارائه شده سهیم باشند.
 
معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم تاکید کرد: تلاش شده تا در این جشنواره نوآوری ها و حرکت های جدیدی با رویکرد فرهنگ سازی انجام شود و در کنار آن سعی شده تا عملیاتی کردن طرح های نو به عنوان یک اتفاق رقم بخورد. در حال حاضر شرکت های بزرگ در حال گفت و گو هستند و بحث از طرح موضوع عبور کرده است.

دکتر احمدی در پایان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان خروجی جشنواره شیخ بهایی بوده که ۷۷ میلیارد تومان آن متعلق به فن بازارها است، ادامه داد: در سال ۹۵ چیزی حدود ۲۸۰ میلیارد تومان قرارداد دانش فنی داشته ایم و صادرات محصول نیز کرده ایم، همچنین طی دو سال و  اندی گذشته ۵۲۰ میلیون دلار صادرات دانش فنی انجام شده است.
 
انتهای پیام

همچنین ببینید

اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد موسسات غیرانتفاعی ساعت 20 اعلام می‌شود

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *