معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > رفع ۸۰درصد مشکلات طرح تحول سلامت با پرداخت دیون دولت به وزارت بهداشت

رفع ۸۰درصد مشکلات طرح تحول سلامت با پرداخت دیون دولت به وزارت بهداشت

نایب رئیس‌ بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر دولت دیون‌ خود به وزارت بهداشت را بپردازد ۸۰درصد مشکلات طرح تحول حل می‌شود.

رفع ۸۰درصد مشکلات طرح تحول با پرداخت دیون دولت به وزارت بهداشت/ سلامت مردم را قربانی در آمد برخی سازمان‌ها نکنیمبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد حسین قربانی نایب رئیس‌ بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در همایش معاونین غذا و داروی کشور که امروز در سالن همایش‌های رایزن‌ برگزار شد، با بیان اینکه در چهار سال گذشته شاهد اقدامات بزرگی در حوزه غذا و دارو بودیم، گفت: خوشبختانه صحبت‌های دیروز رئیس‌ جمهور در حضور وزیر بهداشت و فعالان حوزه سلامت نشان از رضایت مندی‌ وی و مردم بود که این موضوع برای ما بسیار مسرت‌‌بخش است.

قربانی عنوان کرد: دیروز رئیس‌ جمهور قولی دادند که برای فعالان حوزه سلامت بسیار خوشایند‌ بود که با قاطعیت تمام تلاش در عرصه سلامت یا به عبارتی طرح تحول در دولت دوازدهم ادامه پیدا می‌کند و اشکالات آن برطرف خواهد شد.

کمبودهای دارویی در کشور  به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است

وی با اشاره به بحران دارویی قبل از سال ۹۲ در کشور اظهار کرد: قبل از سال ۹۲ با بحران دارویی به شدت مواجه بودیم و در صورتی که روند به همان شکل ادامه پیدا می‌کرد بحران دارویی به یک بحران ملی تبدیل می‌شد اما با نگاه ویژه مقام معظم رهبری، اراده دولت و مجلس و تلاش‌ها در سازمان غذا و دارو اکنون کمبود‌های دارویی به زیر ۵۰ قلم رسیده است.

قربانی افزود: طرح تحول نظام سلامت در کمتر از سه سال اجرایی شد که این کار بسیار بزرگی بود، علی‌رغم مشکلات دولت یازدهم توانستیم کاهش پرداختی از جیب مردم را داشته باشیم، همچنین کاهش واردات دارو و تجهیزات پزشکی که همه نگاه به واردات بود و تجهیزات پزشکی بی کیفیت وارد کشور می‌شد مورد توجه قرار گرفت.

سلامت مردم را قربانی درآمد برخی سازمان‌ها نکنیم

نایب رئیس‌ بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید جلوی تبلیغات کالاهای آسیب‌رسان را بگیریم و سلامت مردم را قربانی درآمد برخی دستگاه‌ها و سازمان‌ها نکنیم.

وی با اشاره به چالش‌های فرا‌روی طرح تحول نظام سلامت و وزارت بهداشت در دولت آینده تصریح کرد: آن چیزی که ما باور داریم فرار‌وی طرح تحول نظام سلامت است، عدم تحقق پیدا کردن منابع مالی است که دولت باید بر اساس قانون به آنها بپردازد و مجلس برای حمایت از این طرح یک درصد ارزش افزوده و مالیات بر ارزش افزوده در زمره‌ اعتبارات وزارت بهداشت مصوب کرد و تمام قد از وزارت بهداشت و این طرح حمایت می‌کند.

قربانی افزود: اگر منابع قانونمند‌ در چارچوب قانونی به عنوان دیون دولت به وزارت بهداشت پرداخت شود ۸۰ درصد مشکلات طرح تحول نظام سلامت که مشکلات صنعت داروسازان‌ و تجهیزات پزشکی بخشی از آن است برطرف می‌شود؛ از محل هدفمندی یارانه‌ها و یک درصد ارزش افزوده باید ۱۲ هزار میلیارد به وزارت بهداشت پرداخت می‌شد اما کمتر از چهار  هزار میلیارد در اختیار این وزارتخانه‌ قرار گرفت و این موضوع سبب شد که فعالان حوزه سلامت که داروسازان‌ و تجهیزات پزشکی در حوزه غذا و دارو بخشی از آن را تشکیل می‌دهند از مطالبات خود گله‌مند باشند.

نایب رئیس‌ بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین‌ اجتماعی مطالبات خود به وزارت بهداشت را پرداخت نمی‌کند، گفت: تأمین اجتماعی باید از ۹/۲۷ دریافتی بیمه‌شدگان که بر اساس قانون الز‌اماً در حوزه درمان هزینه کند اما سهم پرداختی تأمین اجتماعی در سال ۹۵ کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/

گله مندی داروسازان از مطالباتشان در حوزه غذا و دارو

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *