معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > رکورد سرعت پهپادها شکسته شد

رکورد سرعت پهپادها شکسته شد

پهپاد RacerX در آزمایش‌های انجام شده، رکورد سرعت پهپادهای رقابتی با قابلیت کنترل از راه دور را شکست و نام خود را در کتاب گینس ثبت کرد.

سریع ترین پهپاد

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، در حالیکه سرعت پهپادهای مصرفی معمولا به سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت می‌رسد، پهپادهای رقابتی یا کوادکوپترهای سریع فقط به خاطر سرعت ساخته می‌شوند و پهپاد RacerX  نیز به تازگی در این زمینه رکورد زده است.

این پهپاد در واقع توسط تیمی از مهندسان به رهبری “رایان گری” (Ryan Gury)، مدیر تولید “لیگ رقابتی پهپاد”  (DRL) ساخته شده است. این رقابت سال گذشته میلادی آغاز شد و بهترین پهپادهای رقابتی دنیا را گردهم می‌آورد و قبل از آن، رقابت پهپادها بیشتر جنبه سرگرمی داشت.

تا پیش از این، رقابت فشرده‌ای در قالب آزمون و خطا برای ساخت سریع‌ترین پهپاد مسابقه دنیا در جریان بود و نخستین نمونه‌های اولیه آن آتش گرفته بودند. با این حال، نمونه تکمیل شده پهپاد RacerX مجهز به دو باتری لیتیم-پلیمری با ظرفیت هزار و ۳۰۰ میلی‌آمپر در ساعت و یک مولد ۴۲ ولتی بوده و وزن آن فقط ۸۰۰ گرم گزارش شده است.

این پهپاد در آزمایش‌های انجام شده سرعت حداکثر ۲۸۹ کیلومتر در ساعت و سرعت متوسط ۲۶۳ کیلومتر در ساعت رسید و عنوان سریع‌ترین کوادکوپتر باتری‌دار کنترل از راه دور دنیا را از آن خود کرد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

درمان آسیب‌های مغزی با کمک سلول‌های بنیادی

محققان دانشگاه "جورجیا" با استفاده از سلولهای بنیادی یک روش جدید برای درمان سکته مغزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *