معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت ملحق شد

سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت ملحق شد

معاون سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت ایران از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی جدا و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملحق شد.

سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت ملحق شدبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت ایران به طور رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جدا و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملحق شد، اظهار کرد: پیرو ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه، که در آن الحاق سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت تصویب شده است، این جا به جایی انجام شد.

عباس پاشا گفت: چهارشنبه هفته گذشته(۲۱ تیر)  شورای نگهبان انتقال سازمان بیمه سلامت را به وزارت بهداشت تایید کرد و از امروز  یکشنبه این سازمان به طور رسمی با حضور وزیر بهداشت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملحق شد.

گفتنی است؛ سازمان بیمه سلامت ایران در سال ۱۳۷۳ تاسیس شده است و حدود ۴۰ میلیون بیمه شده تحت پوشش دارد.

توسعه کمی و کیفی بیمه سلامت در کشور، پوشش فراگیر و عادلانه خدمات سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه های سلامت از وظایف اساسی این سازمان است.

بیمه همگانی و اجباری پایه سلامت آحاد جامعه، خرید راهبردی خدمات سلامت از مراکز و موسسات بهداشتی و درمانی، توانمندسازی بیمه شدگان و حفظ حقوق ایشان، نظارت بر ارائه خدمات بیمه تکمیلی سلامت و دریافت حق بیمه تکمیلی، احراز صلاحیت مراکز تشخیصی و درمانی در چارچوب قوانین و مقررات و مطالعات و تحقیقات کاربردی در زمینه امور بیمه سلامت از دیگر وظایف این سازمان اعلام شده است.

انتهای پیام/

سازمان بیمه سلامت ایران از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جدا شد

همچنین ببینید

درمان آسیب‌های مغزی با کمک سلول‌های بنیادی

محققان دانشگاه "جورجیا" با استفاده از سلولهای بنیادی یک روش جدید برای درمان سکته مغزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *