معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > ماهی گرفتن دارندگان دکترای رشته‌های علوم پایه پزشکی از آب گِل‌آلود/ سودجویی علمی که این روز‌ها در وزارت بهداشت به چشم می‌خورد

ماهی گرفتن دارندگان دکترای رشته‌های علوم پایه پزشکی از آب گِل‌آلود/ سودجویی علمی که این روز‌ها در وزارت بهداشت به چشم می‌خورد

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران با اشاره به برگزاری آزمون تکمیلی آزمایشگاهی گفت: برخی از افرادی که طراح سوال بوده، خود داوطلب شرکت در آزمون هستند.

فرید کرمی نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران و متخصص پاتولوژی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره آزمون تکمیلی آزمایشگاهی که در تاریخ ۵ مرداد ۹۶ برگزار خواهد شد، اظهار کرد: متاسفانه وزارت بهداشت به یکباره تصمیم به برگزاری آزمونی گرفت که هیچ آیین نامه مصوبی برای آن وجود ندارد.

وی بیان کرد: مدتی است که برای اجرای قانونی بحث می‌شود که ۲۹ سال پیش مطرح شده بود. این قانون در آن زمان تنها یک دوره به اجرا درآمد و سپس با مخالفت وزارت بهداشت کنار گذاشته شد.

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران در خصوص قانون مطرح شده در ۲۹ سال پیش افزود: طبق این قانون افرادی که PhD رشته‌های علوم پایه را دارند، تنها با گذراندن یک دوره تکمیلی می‌توانند متخصص آزمایشگاه شوند که در سایر کشور‌ها نیز چنین قانونی وجود ندارد.

کرمی عنوان کرد: از سال گذشته تعدادی از افراد منفعت طلب در وزارت بهداشت به دنبال احیای این قانون بودند تا به کمک این راه میانبر بتوانند به راحتی متخصص علوم آزمایشگاهی شوند.

وی تاکید کرد: به دستور وزیر بهداشت کمیسیونی متشکل از شش نفر (سه متخصص پاتولوژی و سه استاد علوم پایه) تشکیل و در این کمیسیون آیین نامه‌ای نوشته، اما با مخالفت متخصصان پاتولوژی روبرو شد، ولی وزارت بهداشت قصد دارد بدون در نظر گرفتن این مخالفت آزمون تکمیلی آزمایشگاهی را در تاریخ ۵ مرداد ماه ۹۶ برگزار کند.

این متخصص پاتولوژی با بیان اینکه برگزار کننده آزمون تکمیلی آزمایشگاهی، گروه علوم پایه پزشکی وزارت بهداشت است، تصریح کرد: برخی طراحان سوال که از استاد‌های علوم پایه بوده خود متقاضی شرکت در این آزمون هستند.

کرمی یادآور شد: در صورت قبولی در آزمون تکمیلی آزمایشگاهی، به طور مثال یک نفر دانش آموخته رشته خون شناسی تنها با گذراندن یک دوره ۱۸ تا ۲۴ ماهه، متخصص تمام رشته‌های علوم آزمایشگاهی می‌شود.

انتهای پیام/

 ورود تک رشته ای‌ها به عرصه سلامت، نیاز کشور یا افت خدمات؟

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *