معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > مجوز ۳۰ خوابگاه غیردولتی در تهران صادر شد

مجوز ۳۰ خوابگاه غیردولتی در تهران صادر شد

رئیس شورای نظارت بر خوابگاه‌های غیر دولتی در استان تهران از صدور مجوز ۳۰ خوابگاه غیردولتی برای دانشجویان در تهران خبر داد.

مجوز ۳۰ خوابگاه غیردولتی در تهران صادر شدبه گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن به نژاد رئیس شورای نظارت بر خوابگاه‌های غیردولتی در استان تهران در خصوص آخرین روند صدور مجوز خوابگاه‌های غیردولتی در استان تهران، درباره تعداد خوابگاه های فعال گفت: در مجموع حدود ۷۰ خوابگاه در تهران شناسایی شده بود که از تعداد مذکور ۳۰ خوابگاه مجوز فعالیت دریافت کرده، تعدادی نیز در حال کسب شرایط مورد نظر هستند تا برای آنها نیز مجوز فعالیت صادر شود، تعدادی هم به دلیل کاهش ظرفیت دانشجو در دانشگاه ها تعطیل شده اند.

وی با بیان اینکه نیاز نیست همه خوابگاه ها از ما مجوز دریافت کنند، افزود: تنها خوابگاه هایی که دانشجو اسکان می دهند باید از ما مجوز فعالیت دریافت کنند.

رئیس شورای نظارت بر خوابگاه‌های غیردولتی در استان تهران درمورد اجاره بهای خوابگاه‌های غیردولتی اظهار کرد: در سازمان امور دانشجویان مبلغ پیشنهادی برای خوابگاه ها ارائه شده و مصوب کردیم که استان تهران را به سه منطقه جنوبی، مرکزی و شمالی تقسیم‌بندی کرده و خوابگاه‌های این مناطق در سه رتبه، رتبه بندی شوند؛ به عبارتی خوابگاه‌های غیردولتی استان تهران به ۹ لایه تقسیم شده‌اند و شهریه خوابگاه‌ها از ماهی ۳۰۰ هزار تومان در برخی مناطق تهران آغاز شده و تا ماهی ۶۰۰ هزار تومان در مناطق شمالی تهران می رسد.

وی ادامه داد: کف و سقف شهریه خوابگاه‌های غیردولتی در استان تهران ماهانه ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

به نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش هزینه ها آنچه در مجموع مشاهده می شود این است که شهریه خوابگاه ها بیشتر به عدد سقف تعیین شده برای اجاره بها نزدیک هستند و در مورد اینکه چه ارگانی باید براین موضوع نظارت داشته باشد هنوز به جمع بندی نرسیده ایم ولی خوابگاه با اجاره بهای نزدیک ۳۰۰ هزار تومانی را به ندرت داریم.

انتهای پیام/

 مبلغ اجاره بهای خوابگاه های غیر دولتی اعلام شد

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *