معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > مشارکت ۴۹ هزار دانشگاهی در جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی

مشارکت ۴۹ هزار دانشگاهی در جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی

ایرج حریرچی
قائم مقام کل وزارت بهداشت، مشارکت ۴۹ هزار و ۲۲۶ نفر از دانشگاهیان علوم پزشکی در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را تحسین برانگیز خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مفدا، دکتر ایرج حریرچی در آیین افتتاحیه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در تالار حافظ شهر شیراز برگزار شد، گفت: جای خوشحالی دارد که جامعه بهداشت و درمان کشور مشارکت حداکثری در این رویداد بزرگ قرآنی داشته است.

وی افزود: جای بسی افتخار است که خانواده بهداشت و درمان کشور اعم از دانشجویان، کارکنان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به قرآن و آموزه های دینی و قرآنی اهمیت خاصی قائل هستند و حضور حداکثری آنها در این جشنواره، نشان از توجه واهمیت آنها نسبت به قرآن و اهل بیت است.

قائم مقام وزارت بهداشت با یادآوری مشارکت حدود ۵۰ هزار نفری دانشگاهیان علوم پزشکی کشور در جشنواره بیست ودوم قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: این آمار نشانگر آن است که از هر ۱۲ نفر در جامعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور، یک نفر در این دوره از جشنواره شرکت کرده است.

حریرچی با اشاره به این که در چهارسال گذشته میزان مشارکت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جشنواره قران و عترت وزارت بهداشت حدود ۱۷ هزار نفر بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با مشارکت حداکثری دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاههای علوم پزشکی در این فستیوال بزرگ قرآنی، شاهد رشد ۳۰۰ درصدی مشارکت دانشگاهیان در این رویداد بزرگ سراسری بوده ایم.

وی با تبریک به جامعه اعضای هیات علمی علوم پزشکی به واسطه اهمیت به مسائل قرآنی و آموزه های دینی گفت: در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، یک هزار و ۴۰۰ نفر از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی در بخش های مختلف، شرکت کردند که این رقم معادل ۱۰ درصد از اعضای کل هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.

قائم مقام وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: این مساله نشان می دهد که اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی فارغ از فعالیت های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی، در زمینه فعالیت های قرآنی نیز مشارکت خوبی از خود نشان می دهند و خانواده بهداشت و درمان کشور با قرآن و آموزه های دینی فاصله نگرفته است.

وی گفت: مشارکت ۳۵ هزار کارمند دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این ماراتن قرآنی و حضور ۱۲ هزار نفر از دانشجویان در بخش های مختلف این جشنواره را باید به فال نیک گرفت.

حریرچی گفت: امیدوارم این عملکرد درخشان و مشارکت حداکثری دانشگاهیان علوم پزشکی در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت همچنان در ادوار آینده تداوم داشته باشد و برگزاری این رویداد برزگ قرآنی در سالهای آینده به شیوه های مدرن تری ادامه یابد و صرفا به روش های خاص و قدیمی منحصر نشود.

قائم مقام وزیر بهداشت به تنوع بخش های مختلف مسابقات قرآنی در جشنواره قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: بسیار جای خوشحالی دارد که این جشنواره فقط به صوت و لحن محدود نشده است و ما شاهد هستیم که در این رویداد بزرگ قرآنی متسابقین متناسب با علاقه و تخصص خود در بخش های مختلف از جمله مقاله نویسی، پژوهش، ترجمه و تفسیر قرآن کریم، خوشنویسی، تئاتر، ادبیات و… با موضوع ومحوریت قرآن و عترت شرکت می کنند.

حریرچی با اشاره به آماده سازی بسته های آموزشی قرآن از سوی وزارت بهداشت با روش های متولوژیک برای استفاده از جامعه پزشکی کشور گفت: خوشحالم که برنامه های زیرساختی خوبی در وزارت بهداشت در زمینه توسعه فعالیت های آموزش قرآن در حال انجام است و در سایه این فعالیت ها می توان به تالیف ۱۲ جلد کتاب آموزشی در زمینه قرآنی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه باید قرآن و آموزه های دینی بیش از پیش در جامعه بخصوص در جامعه پزشکی کشور پررنگ تر شود، اظهار داشت: ما از قرآن فاصله گرفته ایم و به نظر می رسد که باید این فاصله را با تاسی به قرآنی و عمل به آموزه های دینی کمتر کنیم. اگر ما یک قدم به سمت قرآن و عترت حرکت کنیم و پیوندمان را با این کتاب آسمانی محکم تر کنیم قطعا به برکت این انس و پیوند، قرآن و اهل عترت صد قدم به سمت ما حرکت می کند و این مهم از برکات انس و توجه به قرآن است. البته باید این انس و تحکیم با قرآن از روی میل باطنی باشد و نه از روی ظاهر.

قائم مقام وزیر بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برگزاری این رویداد بزرگ قرآنی اشاره کرد و گفت: افتخار می کنم که در خدمت شما دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی هستم که با قرآن و اهل بیت انس جدایی ناپذیری دارید از این رو شما باید قدر خودتان را بیش از پیش بدانید چرا که در بحر قرآن و در سایه ائمه اطهار علاوه بر فعالیتهای علمی و آموزشی، نسبت به فعالیتهای قرآنی نیز اهتمام خاصی می کنید.

وی با تاکید بر برگزاری مستمر جشنواره های قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت یادآور شد: ما با برگزاری این رویدادهای بزرگ قرآنی در خانواده بهداشت و درمان کشور حرکتهای خوب و رو به رشدی داشته ایم اما هنوز برای رسیدن به مراحل والاتر، راه طولانی در پیش داریم.

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *