معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > معاون وزیرعلوم:اردوی راهیان نور باید درمیان دانشجویان گسترش یابد

معاون وزیرعلوم:اردوی راهیان نور باید درمیان دانشجویان گسترش یابد

تهران – ایرنا – معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری گفت:اردوهای راهیان نور متولی ترویج و معرفی فرهنگ دفاع مقدس و ایثارگری و فداکاری که نمادعالی آن در مناطقی است که شهدا و ایثارگران ما در آنجا ایثار و فداکاری کردند، بنابراین باید این امر فرهنگی بعنوان و یک کنش و برنامه موفق و اثر گذار توسعه پیدا کند.

به گزارش روزدوشنبه ایرنا؛ سیدضیا هاشمی درگفت وگو با خبرنگاراجتماعی ایرنا اظهارکرد: برنامه اردوی زیارتی کاروان های راهیان نور یکی از برنامه های فرهنگی مستمر و ثابت در دانشگاههاست که در طول سال انجام می شود.
وی افزود: ستاد مرکزی راهیان نور دانشجویی درسطح کشور با محوریت وزیرعلوم تحقیقات و فناوری با نام قرارگاه شهیدعلم الهدی فعالیت دارد که در دانشگاهها با این محوریت به رییس دانشگاهها تفویض اختیار شده و طبق ضوابط تعریف شده درهر دانشگاه دبیرخانه اردوهای راهیان نور را بسیج دانشجویی برعهده دارد.
هاشمی ادامه داد: دانشگاههای سراسر کشور از برگزاری هر چه بهتر اردوهای راهیان نور حمایت می کنند که حداکثر دانشجویان علاقمند با سلایق مختلف بتوانند در این اردوهای فرهنگی شرکت کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی وزیرعلوم تحقیقات فناوری تصریح کرد: با ابتکار همکارانمان درسازمان بسیج مستضعفان از گروهها ومجموعه هایی که در کارخود برجستگی و ظرفیت های خاص داشتند تقدیر شد و این روند باید تشویقی باشد برای فعالیت های عمیق تر و گسترده تر.
هاشمی گفت: هرسال درحدود۱۰۰ هزار نفر از دانشجویان در اردوهای کاروان راهیان نور شرکت دارند که اگر امکانات بیشتر باشد ظرفیت های بیشتری هم هست و تلاش ما بر این بوده تا با تفاهم و همدلی ظرفیت تعداد دانشجویان شرکت کننده در این کاروان راهیان نور بیشتر شود.
وی اظهارکرد: نگاه به برگزاری برنامه اردوهای راهیان نور این است که همه دانشجویان بتوانند شرکت کنند و تلاش همه دست اندرکاران این است که هیچ گونه حد و مرزی در این ارتباط وجود نداشته باشد.
هاشمی گفت: راهیان نورمتولی ترویج و معرفی فرهنگ دفاع مقدس و ایثارگری و فداکاری است که نمادعالی آن در مناطقی است که شهدا و ایثارگران ما در آنجا ایثار و فداکاری کردند، بنابراین باید این امر فرهنگی بعنوان و یک کنش و برنامه موفق و اثر گذار توسعه پیدا کند.
نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناورسی درهمایش تجلی اخلاص بسیج تصریح کرد: اینکه سالانه در حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در اردوهای راهیان نور ازدانشگاه های مختلف حضور پیدا می کنند بسیار امیدوار کننده بوده و انتظار داریم که با این نوع برنامه ها و هماهنگی ها این روند توسعه یافته تا عموم دانشجویان را بتوان در امر شرکت در این اردوها پوشش داد.
وی ادامه داد: پیش از این در سومین همایش ملی مشترک دست اندرکاران و فعالان عملیات فرهنگی و تربیتی راهیان نور(تجلی اخلاص)، از فضل الله ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقدیر بعمل آمد.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ریاست قرارگاه شهیدعلم الهدی را برعهده دارد و دبیرخانه این قرارگاه در سازمان بسیج دانشجویی مستقر می باشد و این تقدیر بابت فعالیت ها و حمایت های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اردوی راهیان نور دانشجویان کشور صورت گرفت.
پیشترمحمد فرهادی وزیرعلوم و رئیس قرارگاه راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی ضمن تاکید برنقش اردوهای راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، رشادت و فداکاری از حمایت همه جانبه وزارت علوم از توسعه اردوهای دانشجویی راهیان نور گفته بود که درسال ۹۵ وزارت علوم درحدود ۱۰ میلیارد ریال به دانشگاه ها و مراکزبرای موضوع راهیان نور کمک مالی کرد.
وی با اشاره به اعزام یکصد هزارنفر دانشجو به اردوهای راهیان نور در سال ۹۵ افزود : برنامه ریزی می کنیم تا پایان برنامه ششم توسعه، بتوانیم سالانه تا۵۰۰هزار دانشجو را به این اردوها اعزام کنیم.
اجتمام / ۱۰۹۵/۱۷۲۴
خبرنگار : رضا رضائی مجد * انتشار: حسین فتح الهی

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *