معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > نبود آموزش مدیران زمینه‌ساز هزینه‌های هنگفت/ اداره بخش مالی دانشگاه با افراد زیر دیپلم

نبود آموزش مدیران زمینه‌ساز هزینه‌های هنگفت/ اداره بخش مالی دانشگاه با افراد زیر دیپلم

وزیر بهداشت در مراسم اختتامیه هجدهمین همایش کشوری علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری گفت: آموزش ندیدن مدیران زمینه ساز هزینه‌های هنگفت و مشکلات در کل نظام و دولت است.

نبود آموزش مدیران زمینه‌ساز هزینه‌های هنگفت/ اداره بخش مالی دانشگاه با افراد زیر دیپلم

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هجدهمین همایش کشوری علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری اظهار داشت: هر چیزی از مسیر آموزش می‌گذرد و اگر در خدمت به مردم، پیشگیری، بهداشت و درمان توجه ویژه کرده و فرهنگسازی کنیم در سایر بخش‌ها نیر تغییر ایجاد می‌شود که این موضوع به آموزش پزشکی بر می‌گردد.
 
وی افزود: در کل نظام به بخش آموزش کمتر توجه می‌کنیم و مدیران ما آموزش نمی‌بینند و هزینه‌های هنگفتی را که ما می‌توانیم در بخش‌های مختلف هزینه کنیم و آموزش کافی در سطوح مختلف بهداشت داشته باشیم از دست می‌رود.
 

هاشمی گفت: کارشناسان آموزش پزشکی در سراسر کشور برای این که توانمند‌تر شوند تلاش می‌کنند و من از آن‌ها سپاسگزارم و امیدوارم بتوانیم این اقدام را در سایر بخش‌ها نیز عملی کنیم.
 

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت تخصصی‌ترین وزارتخانه است و مسئولیت‌های گسترده‌ای را بر عهده دارد، ولی اگر دوباره آمار را بگویم مایه خجالت و شاید توهین باشد که در بخش مالی که بسیار هم مهم است تقریبا اکثریت همکاران زیر دیپلم هستند و در جایی دیدم که مدیر مالی تخصصش موسیقی بود.
 

هاشمی تصریح کرد: اگر بیمارستان‌ها خوب اداره نمی‌شوند که انتظار داریم خوب اداره بشود به این دلیل است که بخش‌های نیروی انسانی ما خوب تربیت نمی‌شود و ما برای آموزش کمتر ارزش قائل هستیم.
 

وی افزود: کارشناسان آموزش پزشکی با علاقمندی و تعصب در سطح دانشگاه‌ها و با علم و آگاهی راه مطلوب را در پیش می‌گیرند.
 

وی اظهارداشت: مقایسه آموزش پزشکی در ایران و کشورهای اطراف قابل قیاس نیست، امیدوارم بتوانیم در سال‌های بعد با همین تعصبی که داریم شاهد افزایش رشد آموزش پزشکی، تقویت و انتشار و اتفاقات خوب باشیم.
 

گفتنی است؛ هجدهمین همایش کشوری علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری با معرفی پزوهشگران برتر حوزه آموزش پزشکی، معرفی دانشگاه برتر در تولید علم آموزش پزشکی کشور، معرفی برترین‌های حیطه الکترونیک، حیطه مدیریت و رهبری آموزشی، فرایندهای برتر حوزه ستادی وزارت بهداشت و … به کار خود پایان داد.
 
انتهای پیام/

همچنین ببینید

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تجمع کردند

جمعی از دانشجویان دانشکده سینما و تاتر دانشگاه هنر تهران ظهر امروز به دلیل اعتراض …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *