معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > نبود منابع پایدار برای طرح تحول سلامت/ سازمان‌های بیمه گر باید به تعهداتشان عمل کنند

نبود منابع پایدار برای طرح تحول سلامت/ سازمان‌های بیمه گر باید به تعهداتشان عمل کنند

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت از سازمان‌های بیمه‌گر حمایت می‌کند تا آنها به تعهداتشان عمل کرده و باری از دوش بیمارستان‌ها بردارند.

نبود منابع پایدار برای طرح تحول سلامت / سازمان های بیمه گر باید به تعهد شان عمل کنندمحمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: گسترش مراکز پیوند عضو با هدف انتقال سریع عضو‌های پیوندی از بیمارانی که دچار مرگ مغزی شده یکی از سیاست‌های مهم وزارت بهداشت محسوب می‌شود و در این راستا اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مطلوبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلات طرح تحول سلامت نبود منابع پایدار است که به همین دلیل با مشکلاتی روبرو هستیم، اما وزارت بهداشت از سازمان‌های بیمه‌گر حمایت همه جانبه ای انجام می‌دهد تا آن‌ها بتوانند به تعهدات خودشان عمل کرده و باری از دوش بیمارستان‌ها بردارند.

آقاجانی تأکید کرد: رضایت مردم و بیماران از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باید همیشه مد نظر مراکز قرار بگیرد  و این مسئله یکی از اولویت وزارت بهداشت محسوب می شود.

وی گفت: وزارت بهداشت در برهه‌ای از زمان از نظر رضایت مندی در رتبه‌های آخر دستگاه‌های دولتی قرار داشت و این مسئله سبب کاهش اعتماد مردم نسبت به پزشکان در آن زمان شده بود اما اکنون افزایش میزان رضایت مندی مردم از خدمات پزشکی و بیمارستان‌ها یکی از سیاست‌های مهم این وزارتخانه محسوب می‌شوند.

آقا‌جانی یادآور شد: یکی از مسائلی که وزارت بهداشت و بیمارستان های درمانی با آن روبه رو است بدهی بیمه به این مراکز و تاخیر پرداخت های جامعه پزشکان است.

انتهای پیام/

رضایت بیماران از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باید مد نظر مراکز قرار بگیرد

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *