معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با موضوع «کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران» در سالن اجتماعات ساختمان نظری این دانشگاه برگزار شد.

دانشکده منابع طبیعی گرگان

به گزارش ایسنا، این نشست که به همت دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد، با حضور دکتر مرندی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی همراه بود.

در این نشست دکتر بارانی استاد دانشگاه و مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با بیان اینکه برای بررسی کارنامه نظام جمهوری اسلامی یک سری شاخص ها مطرح است، تصریح کرد: نخست آنکه عملکرد نظام جمهوری اسلامی را با عوامل بین الملل بررسی کنیم.

وی شاخص دیگر را مقایسه کردن ایران با کشورهای توسعه یافته عنوان کرد و گفت: این مقایسه معقولانه نیست که یکسری مقایسه می کنند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه شاخص سوم این است که بیاییم با کشورهای هم تراز ایران مقایسه کنیم، تصریح کرد: یک راه دیگر مقایسه، مقایسه با رژیم گذشته است که این مقایسه با گذشت زمان باید همراه باشد.

بارانی با تاکید بر اینکه چیزی که الان  در جامعه ما رایج است مقایسه با رژیم گذشته است، اظهار کرد: کارشناسان رژیم شاه اذعان داشتند که در آن زمان تنها به اندازه ۳۳ روز از سال غذای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شد و مابقی از خارج وارد کشور می شد.

وی بیان کرد: ایران چه در بیست سال قبل از انقلاب و چه در بیست سال بعد از انقلاب اقتصاد متکی به نفت داشته است.

مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تصریح کرد: ایران از لحاظ علمی تا سال ۱۹۹۳ دارای افول علمی بود و رشد علمی کشور از سال ۹۳ میلادی به بعد شروع شده است. 

انتهای پیام

همچنین ببینید

از خطر شیوع آنفلوانزای مرغی در کشور تا چاقی شکی نیمی از مردان ایرانی

حوزه سلامت در هفته قبل با رویداد‌های مواجه بود که در این بسته خبری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *