معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > هر دانشجوی انگلیسی با ۴۴ هزار پوند بدهی فارغ التحصیل می شود

هر دانشجوی انگلیسی با ۴۴ هزار پوند بدهی فارغ التحصیل می شود

تهران – ایرنا – بر اساس یک گزارش تحقیقی درباره وضعیت دانشگاه های انگلیس، هر دانشجو در این کشور بطور متوسط با حدود ۴۴ هزار پوند (۲۲۰ میلیون تومان) بدهی فارغ التحصیل می شود. این بالاترین میزان بدهی برای دانشجویان در کشورهای انگلیسی زبان است.

شبکه ‘اسکای نیوز’ روز پنجشنبه به نقل صندوق دانشجویی ‘ساتن تراست’ که این گزارش تحقیقی را تهیه کرده است، بالا بودن هزینه تحصیل در انگلیس را از موانع عمده گرایش مردم این کشور و یا دیگر کشورها برای تحصیل در انگلیس عنوان کرد.
این شبکه تلویزیونی افزود: هر دانشجوی انگلیسی بطور متوسط با پرداخت ۴۴ هزار پوند تا زمان فارغ التحصیلی، دیگر مجالی برای هزینه های اصلی زندگی از جمله خرید مسکن و فرزند آوری و یا دیگر هزینه های اساسی زندگی پیدا نمی کند.
سر ‘پیتر لمپل’ رئیس صندوق ‘ساتن تراست’ اعلام کرد که این هزینه سنگین دانشجویی که دو برابر متوسط هزینه های مشابه در دیگر کشورهای انگلیسی زبان است، موجب شده یک دانشجوی فارغ التحصیل در انگلیس در پایان دوره چهار ساله تحصیلی با ۴۴ هزار پوند بدهی به دانشگاه، توان پرداخت حتی هزینه های جاری زندگی عادی را نیز از دست بدهد.
وی اظهار داشت: هر دانشجوی دانشگاه های انگلیس در پایان تحصیل در حالی ۴۴ هزار پوند به دانشگاه بدهکار می شود که متوسط هزینه تحصیلی هر دانشجو در مراکز دانشگاهی دولتی و خصوصی غیرانتفاعی آمریکا ۲۰ هزار و ۵۰۰ پوند است و حتی در مراکز آموزشی خصوصی انتفاعی این کشور نیز این مبلغ به ۲۹ هزار پوند می رسد.
لمپل این پدیده را یکی از علل اصلی اعتراضات دانشجویی در انگلیس خواند و گفت: حتی هر دانشجوی فارغ التحصیل در دانشگاه های کانادا نیز بطور متوسط فقط معادل ۱۵ هزار پوند، در استرالیا معادل ۲۰ هزار و ۹۰۰ پوند و در نیوزیلند ۲۳ هزار پوند هزینه می کند.
رییس این صندوق اعتبارات دانشجویی، بالا بودن هزینه تحصیلی در دانشگاه های انگلیس را عاملی بزرگی در بی میلی شهروندان این کشور و یا دیگر کشورها برای ادامه تحصیل در مراحله مقدماتی آموزش عالی خواند و افزود: تصمیم جدید برای حذف کمک های دانشجویی تا پایان سال جاری (میلادی) می تواند این بدهی ۴۴ هزار پوندی را حتی به ۵۰ هزار پوند برساند. به همین دلیل جوانان این کشور دیگر رغبتی برای ادامه تحصیل ندارند و بیشتر ترجیح می دهند با کسب مهارت های شغلی بدون مدرک علمی، روند زندگی خود را به گونه ای دیگر رقم بزنند.
اروپام**۱۳۷۸**۱۵۱۷
همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *