معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > همکارى و سرمایه گذارى مشترک با عراق در تمامی حوزه هاى پزشکى/ شرکت در انتخابات براى ما حجت شرعى است

همکارى و سرمایه گذارى مشترک با عراق در تمامی حوزه هاى پزشکى/ شرکت در انتخابات براى ما حجت شرعى است

وزیر بهداشت با بیان اینکه شرکت در انتخابات حجت شرعى است، گفت: با عراق در تمامی حوزه های پزشکی همکاری خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید حسن قاضى زاده هاشمى وزیر بهداشت در حاشیه هجدهمین همایش آموزش پزشکى و جشنواره آموزشى شهید مطهرى که در سالن همایش هاى رازى برگزار شد،در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتخابات فرصت بسیار ارزشمندى براى همه ملت ها به ویژه مردم ایران است، گفت: ما با انقلاب اسلامى نظام شاهنشاهى را به نظام مردم سالارى تغییر دادیم و انتخابات فرصتى است که تمام ایرانیان باید از آن بهترین استفاده را کنند.
 
وى ادامه داد: در وهله اول حضور مهم است زیرا حضور یکپارچه موجب انتخاب دولت مقتدرى مى‌شود که در منطقه و جهان از منافع ما حداکثر استفاده، پشتیبانى و حمایت را داشته باشد و از طرفى سرنوشت کشور که سرنوشت انقلاب است، رقم مى خورد.
 
هاشمى عنوان کرد: امیدواریم با استعانت خدا و مردم ضمن توجه به تجربه اى که در گذشته دارند، بهترین انتخاب را کنند چراکه انتخابات رئیس جمهور انتخابى است که  هر کسی به ویژه ما مسلمانان باید براى آن حجت شرعى داشته باشیم.
 
هاشمى تاکید کرد: امیدواریم مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مردم در انتخابات حضور گسترده داشته و انتخاب شایسته اى براى تمدن کهن ایران و انقلاب اسلامى آن گونه که شایسته کشور است، رقم زده شود.
 
وزیر بهداشت با اشاره به سفر عراق گفت: این سفر به منظور شرکت در نمایشگاه دارو و تجهیزات پزشکى بود که در عراق برگزار مى شود و حضور ما در این نمایشگاه به نظر من قابل قبول بود اما عالى نبود زیرا اعتقاد دارم توانمندى هاى بخش خصوصى ما بیش از آن چه که ما در این نمایشگاه شاهد بودیم، است.
 
وى با بیان اینکه مابه طور کلى براى تعریف روابط گسترده با وزارت بهداشت عراق به این کشور سفر کردیم، افزود: در همه زمینه ها اعم از بهداشت، درمان، آموزش، پژوهش و سرمایه گذارى مشترک که بتواند موجب استحکام روابط طرفین شود به عراق سفر کردیم.
 
هاشمى تصریح کرد: ما در چند سال گذشته به دوستانمان در عراق کمک هاى زیادى کردیم و این کمک ها  تا زمانى که از ما بخواهند مستمر خواهد بود علاوه بر این مساله  علاقه مندى آن ها به طب و دانش و معارف جامعه پزشکى ما زیاد است.
 
وزیر بهداشت عنوان کرد: مردم عراق توانمندى هاى زیادى داشته و افراد با استعدادى هستند همچنین تاریخ غنى در حوزه پزشکى دارند و امیدواریم همه کشورهاى اسلامى به دوران اوج خود بازگردند.
 
در حال تکمیل/

همچنین ببینید

از خطر شیوع آنفلوانزای مرغی در کشور تا چاقی شکی نیمی از مردان ایرانی

حوزه سلامت در هفته قبل با رویداد‌های مواجه بود که در این بسته خبری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *