معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > همکاری‌های علمی و فناوری ایران و تونس گسترش می‌یابد

همکاری‌های علمی و فناوری ایران و تونس گسترش می‌یابد

نشست مشترک بررسی همکاری‌های علمی و فناوری ایران و تونس با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم کشورمان و نورالدین سالمی معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس امروز در محل وزارت علوم برگزار شد.

ایران و تونس

به گزارش ایسنا، دکتر سالار آملی در این نشست گفت: کشور تونس از نگاه ایران یک کشور اسلامی پیشرفته و دارای تمدن غنی است و همیشه نگاه ملت ایران به ملت تونس مثبت بوده است.

وی افزود: کشور تونس از نظر ظرفیت‌های علمی و فناوری موقعیت خوبی دارد و می‌تواند در کنار جمهوری اسلامی ایران الگوی کشورهای اسلامی در زمینه آموزش عالی و تحقیقات باشد.

نورالدین سالمی، معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس نیز در این نشست گفت: جمهوری اسلامی ایران با تونس روابط خوبی دارد و از اولین کشورهایی است که از انقلاب مردم تونس در ۶ سال گذشته حمایت کرد و تاکنون نیز این حمایت و پشتیبانی ادامه پیدا کرده است.

وی افزود: ایران و تونس در زمینه های سیاسی و اقتصادی روابط خوبی دارند و با مذاکرات امروز در زمینه علم و فناوری نیز پیش از پیش توسعه خواهد یافت.

رئیس هیات اعزامی وزارت آموزش عالی تونس به ایران اظهار کرد: کشور تونس از ۶۰ سال گذشته موفقیت‌های خوبی در حوزه‌های علم و فناوری داشته است و مخصوصاً در زمینه پزشکی و داروسازی دستاوردهای چشمگیری دارد.

معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس با اشاره به اینکه من با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ایران آشنا هستم و می‌دانم این موسسات بسیار پیشرفته هستند، گفت: برای تقویت همکاری‌های علمی با این موسسات و دانشگاه‌ها به ایران آمده‌ایم.

براساس این گزارش در ادامه این نشست روسای دانشگاه‌های ایرانی و تونسی حاضر در نشست به معرفی توانمندی‌های دانشگاه‌های خود پرداخته و در زمینه گسترش همکاری‌های علمی تبادل نظر کردند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، رؤسای دانشگاه‌های بوعلی سینای همدان و صنعتی جندی شاپور، معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان، رئیس مرکز هماهنگی توسعه فعالیت‌های قرآنی وزارت علوم و مسؤولان دفاتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه‌های زنجان و کاشان از طرف ایران و رؤسای دانشگاه‌های قفصه، المنستیر، قابس و دانشگاه مجازی تونس و مدیرکل تحقیقات و فناوری از طرف تونس در این گفتگوه‌ها حضور داشتند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

از خطر شیوع آنفلوانزای مرغی در کشور تا چاقی شکی نیمی از مردان ایرانی

حوزه سلامت در هفته قبل با رویداد‌های مواجه بود که در این بسته خبری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *