معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > وزارت بهداشت توان جذب پرستاران ندارد

وزارت بهداشت توان جذب پرستاران ندارد

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: طرح تربیت بیمارستانی موجب اعتراض استادان و فعالان صنف پرستاری است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی محمد آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری کشور در نشست خبری که به مناسبت تربیت پرستار بیمارستانیصبح امروز در این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: دهمین سال تصویب تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که بر زمین مانده و پرستاران از حق خودشان جا مانده اند.

وی با بیان اینکه قانون تعرفه گذاری برای پرستاران تصویب نشده و مانند طرح‌های دیگری که زحمت آنها بر دوش پرستاران بوده، هیچ نفعی برای آنها ندارد،ادامه داد: مجلس از حقوق پرستاران صیانت کند و پیگر این باشد که چرا قانونی که ۱۰ سال پیش تصویب شده، اجرا نمی‌شود.

رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به موضوع تربیت پرستار در بیمارستان‌های آموزشی و درمانی که موجب اعتراض استادان و نهاد‌های صنفی کشور بوده، گفت: افرادی که صلاحیت نظر نداشته بدون هیچ مسئله ای اظهار نظر می کند که متاسفانه قانون به خوبی اجرا نمی شود.

وی تاکید کرد: بخشی از وظایف پزشکی باید به پرستاران محول شود که متاسفانه منافع شخصی عده ای خاص با پیشرفت پرستاری در تضاد است و پرستاران را تضعیف می کنند.

آدابی با بیان اینکه نامناسب بودن شرایط اقتصادی پرستاران سبب آسیب به نظام سلامت می شود، تصریح کرد: طرح تربیت پرستاری در بیمارستان با بهانه کمبود پرستاری کلید خورده و اگر در بیمارستان کمبود پرستار داریم باید این کار بر اساس فرمول های مختلفی انجام شود و نیروی مازاد پرستاری به جز استان تهران در سایر مناطق کشور وجود دارد.

وی در خصوص ثبت نام ۹ هزار و ۳۰۰ پرستار بیکار در سایت سازمان پرستاری ادامه داد: این پرستاران از استان های خراسان رضوی، فارس، کرمان و آذربایجان غربی بوده و وزارت بهداشت توان جذب نیروی پرستار را ندارد.

در حال تکمیل/ 

 

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *