معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > پژوهش در دانشگاه آزاد جناح بندی نمی شناسد

پژوهش در دانشگاه آزاد جناح بندی نمی شناسد

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از هر جناح و دسته ای برای تحقیق در دانشگاه استفاده می شود و آغوشش برای تحقیقات باز است.

پژوهش در دانشگاه آزاد جناح بندی نمی شناسد به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  فرهاد رهبر سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اولین جلسه هیات رئیسه که صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه من از حسن اعتماد اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد به دلیل اینکه این مسئولیت را به من سپردند تشکر می کنم، اظهار کرد: امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم دانشگاه آزاد را در مسیر رسیدن به اهدافمان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه تاسیس دانشگاه آزاد پاسخی به نیازهای علمی ایران است، مطرح کرد: دانشگاه آزاد علی رغم نوپا بودنش نسبت به سایر دانشگاه های قدیمی سرعت خوبی در حوزه علم و پژوهش به دست آورده است و با کمک همه اعضا، کارکنان و دانشجویان سطح علمی این دانشگاه را روز به روز ارتقاء می بخشیم.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه آزاد، تصریح کرد: رهبری فرموده اند کلید پیشرفت کشور توسعه علم و فناوری است و دانشگاه  آزاد این نکته را به خوبی اثبات کرده است.

رهبر با تاکید بر اینکه نوآوری و نواندیشی مخصوص استادان نیست بلکه دانشجویان با هدایت اعضای هیات علمی و استادان نیز این کار را باید انجام دهند، عنوان کرد: دانشگاهیان توانسته اند به تولید علم برسند اما به جرات علمی نرسیده اند و بنا بر تاکید مقام معظم رهبری نتوانسته ایم علم را به ثروت و ارزش افزوده تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه تبدیل ایده به محصول این جرات را از محققان گرفته و دانشگاه آزاد  تصمیم دارد جرات علمی را به توان علمی بیافزاید، بیان کرد: دانشگاه امروز با تکیه بر درآمد ناشی از آموزش نمی تواند به اهدافش برسد بلکه باید بر پژوهش تکیه کنیم.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه پژوهش جناح بندی نمی شناسد و اگر این موضوع اتفاق بیفتد، سقوط می کنیم، تصریح کرد: از هر جناح و دسته ای برای تحقیق در دانشگاه استفاده می شود و آغوشش برای تحقیقات باز است.

رهبر با اشاره به اینکه ما باید سرعت علمی در کشور را نسبت به دنیا افزایش دهیم، اظهار کرد: در غیر این صورت عقب می مانیم و تنها در ابن حالت است که دانشگاه می تواند ارتقای علمی اش را افزایش دهد و این موضوع جز با حمایت و جرات علمی دادن به دانشجویان محقق نمی شود.

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی پایان گفت: من از حسن اعتماد اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد به دلیل این مسئولیت تشکر می کنم.

انتهای پیام/

تاسیس دانشگاه آزاد پاسخی به نیازهای علمی ایران است

همچنین ببینید

درمان آسیب‌های مغزی با کمک سلول‌های بنیادی

محققان دانشگاه "جورجیا" با استفاده از سلولهای بنیادی یک روش جدید برای درمان سکته مغزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *