معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > «یائسگى زودرس» در کمین زنان سیگارى

«یائسگى زودرس» در کمین زنان سیگارى

مسئول کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا گفت: مصرف سیگار سن یائسگى را چند سال جلو انداخته و خطر سقط جنین براى زنان جوان را به دنبال دارد.

یائسگى زودرس در کمین زنان سیگارىسهیلا انصارى پور مسئول کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا در گفت و گو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه مخاطرات محیطى بر روى بارورى و یائسگى زنان تاثیرگذار است، گفت: سبک زندگى، داروهاى مصرفى و آلودگى محیط از علل نابارورى زنان محسوب مى شوند.

وى ادامه داد: برخى آلودگى هاى محیطى با مصرف مواد غذایى وارد بدن شده و در خون تاثیراتى به جا می گذارند که نابارورى زنان را به دنبال دارد؛ به عنوان مثال بالا بودن سطح جیوه خون ناشى از مصرف ترکیبات دریایى با نازایى در ارتباط است.

مسئول کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا مصرف سیگار را یکى از عادت هاى نادرست که عامل نابارورى است، معرفى کرده و افزود: در مطالعه اى بر روى ١٠ هزار زن سیگارى و ١٩ هزار غیر سیگارى تاثیر این ماده دخانى بر بارورى مورد بررسى قرار گرفت.

انصارى پور عنوان کرد: محققان در این مطالعه دریافتند زنان سیگارى بیشتر دچار نابارورى شده اند؛ همچنین مصرف سیگار عامل سقط جنین در باردارى طبیعى و باردارى به روش IVF نیز شناخته مى شود.

وى با اشاره به ارتباط سیگار و یائسگى زودرس اظهار کرد: خانم هاى سیگارى یک تا چهار سال زودتر یائسه مى شوند که این موضوع عوارض زیادى به همراه دارد.

انتهای پیام/

دود سیگار خطر سقط جنین را به دنبال دارد

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *