معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > 31 خرداد آخرین مهلت ثبت‌نام برای حضور در رقابت ملی کن‌ست

31 خرداد آخرین مهلت ثبت‌نام برای حضور در رقابت ملی کن‌ست

ششمین دوره از مسابقات ملی کن‌ست ایران بهمن ماه امسال به همت پژوهشگاه هوافضای ایران برگزار می‌شود و زمان ثبت‌نام در این رقابت‌ها تا ۳۱ خردادماه تعیین شده است.

کن ست

به گزارش ایسنا، ششمین دوره از مسابقات ملی کن‌ست ایران با حمایت معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از سوی پژوهشگاه هوافضای ایران و با نظارت مرکز ملی فضایی ایران برگزار می‌شود و زمان ثبت نام در این دوره تا ۳۱ خردادماه سال جاری تمدید شده است.

مسابقات کن‌ست شامل طراحی، ساخت و آزمون یک سیستم کوچک هوافضایی است که طی آن تیم‌ها می‌توانند چرخه عمر چنین سیستمی را تجربه کنند. مسابقات کن‌ست ایران با هدف ایجاد زمینه‌ای برای رشد کیفی دانش و تجربه دانشجویان و علاقه‌مندان به فناوری هوافضا و علوم مرتبط با آن و شرکت در رقابتی هیجان انگیز و مطرح شدن ایده‌های نو، طراحی شده و برگزار می‌شود.

این مسابقات شامل تمام جوانب طراحی، ساخت و آزمون یک پروژه‌ فضایی از گزارش طراحی اولیه آن تا پیاده‌سازی در روز عملیات و ارائه نتایج پس از آن است. مأموریت‌ها و الزامات در نظر گرفته شده به منظور بازتاب جنبه‌های مختلف مأموریت‌های واقعی از جمله شرایط و الزامات مأموریت‌های سنجش از دور، مخابرات، زیستی و خودکارسازی در نظر گرفته شده‌اند.

ارزیابی تیم‌ها بر مبنای انطباق با اصول فنی و سیستمی، طی کردن صحیح مراحل طراحی و تحویل گزارش‌های آن‌ها، برآورده کردن الزامات، انجام موفقیت‌آمیز مأموریت‌ها و ارائه مناسب نتایج خواهد بود.

کن‌ست یک ماهواره‌ یا کاوشگر فضایی کوچک است که در ابعاد حدود یک قوطی، با جرم محدود و شرایطی مشابه یک پروژه فضایی، اما در مقیاس کوچکتر از هر نظر، طراحی و ساخته می‌شود.

کن‌ست را می‌توان با وسایلی از قبیل راکت و بالون از ارتفاع‌های مختلف رها کرد تا در ضمن فرود سالم به زمین، مأموریت مورد نظر را که مشابه مأموریت یک ماهواره یا کاوشگر است، به انجام برساند.

در مسابقات کن‌ست ایران، کن‌ست‌ها باید در یکی از دو دسته (کلاس) وزنی و ابعادی که قید شده است، طراحی و ساخته شوند. همچنین یک کن‌ست اغلب شامل تمام قسمت‌های اساسی یک ماهواره یا کاوشگر از جمله زیرسیستم‌های توان، مدیریت داده و فرمان، مخابرات، سازه و بازیابی است تا به کمک آنها بتواند مأموریت خود را به انجام برساند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ثبت نام بیش از ۱۴۹ داوطلب در کنکور سراسر کارشناسی ارشد ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز، ۱۴۹ هزار و ۷۰۰ داوطلب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *